W SŁUPSKU PIOTR RENUSZ POPRAWIŁ

REKORD OKRĘGU

W sobotę, 6 listopada 2010 roku w Słupsku odbyły się w V Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży w Słupsku z okazji Święta Niepodległości. Doskonałą formę zaprezentował zawodnik UKS 1 SOLEX Lębork Piotr Renusz, który na dystansie 50 m stylem motylkowym zajął I miejsce ustanawiając nowy rekord okręgu pomorskiego w juniorach 14-letnich wynikiem 0:26,86. Pływak UKS SOLEX Lębork rekordowym wynikiem uzyskał 580 pkt i został najlepszym zawodnikiem słupskich zawodów w kategorii juniorów 14 i 15-letnich. Utalentowany lęborski zawodnik otrzymał okazały puchar od organizatorów zawodów.

Na słupskiej pływalni pływacy SOLEX-u stanęli dwunastokrotnie na podium zdobywając 3 złote, 7 srebrnych i 2 brązowe medale.

Złote medale zdobyli również:

Dawid Tołłoczko    I m 100 m st. zmiennym (1:20,15) w młodzikach 12-letnich

Magdalena Wójcik    I m 100 m st. zmiennym (1:11,77) w juniorkach 13-letnich

Na podium stawali również: Marcelina Zdrojewska, Agnieszka Tober i Krzysztof Teliczan.

W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęli pływacy ZNICZ-a Koszalin, II miejsce UKS 1 SOLEX Lębork, UKS Dwójka Morena Gdańsk. Gospodarze zawodów pływacy SKALARA Słupsk sklasyfikowani zostali na czwartym miejscu. W zawodach o zwycięstwa rywalizowali pływacy z 12 klubów – z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Malborka, Wejherowa, Darłowa, Słupska, Koszalina, Starogardu Gdańskiego i Lęborka.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział: Rekord Piotra Renusza był miłą niespodzianką pozostali moi podopieczni pływali na miarę swoich aktualnych możliwości. Myślę że w najbliższą sobotę i niedzielę jeszcze więcej satysfakcji sprawią mi moi zawodnicy podczas Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Bremen.

Piotr Renusz w wyścigu na 100 m stylem dowolnym.