Pływacy MEYN SOLEX Lębork pływali w Norwegii

Na zaproszenie norweskich pływaków z klubu „Farsund Svømmerklubb” trzydziestosześcioosobowa grupa zawodników i trenerów MEYN SOLEX Lębork w okresie od 30 kwietnia do 5 maja 2014 roku przebywała w norweskiej miejscowości Farsund. Wspólne treningi oraz zawody pływackie sprzyjały międzynarodowej pływackiej integracji i pogłębieniu znajomości. Pływacy z Lęborka wspólnie z grupą z Norwegii oprócz zajęć treningowych realizowanych dwa razy dziennie mieli bogaty program turystyczny. Zwiedzali i podziwiali norweskie fiordy oraz okoliczne miejscowości. Wspólnie grilowali na norweskich wyspach.

W zawodach pływackich, przeprowadzonych w dniu 3 maja 2014 roku na 25-metrowej pływalni, dominowali pływacy z Lęborka. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: w rocznikach 2004-2002 i 2001-1996. Każdy zawodnik pływał na 50 m czterema stylami pływackimi. Suma czasów czterech pięćdziesiątek kwalifikowała zawodniczki i zawodników do wyścigu finałowego, który rozegrany został na dystansie 100 m stylem zmiennym.

W wyścigach finałowych medale zdobyli:

dziewczęta – rocznik 2004-2002

I miejsce Karolina Typczyńska 1:31,04

II miejsce Aleksandra Gliszczyńska 1:35,03

Olimpia Gromulska 1:35,03

dziewczęta – rocznik 2001-1996

I miejsce- Magdalena Wójcik 1:17,07

II miejsce Julia Kulik 1:18,16

III miejsce Weronika Hallmann 1:18,89

chłopcy – rocznik 2004-2002

I miejsce Viktor Pedersen 1:22,26

II miejsce Patryk Kowlewski-Babij 1:28,00

III miejsce Dobromir Nowak 1:32,53

chłopcy – rocznik 2001-1996

I miejsce Piotr Renusz 1:02,45

II miejsce Gustav Mathingsdal 1:07,03

III miejsce Dawid Tołłoczko 1:08,59

Wyjazd do Norwegii był doskonałym wynagrodzeniem za naszą ciężką pracę na treningach w Lęborku. W naszej pamięci na pewno na długo zostaną wspaniałe widoki i przeżyte chwile. Świetnie dogadywaliśmy się z tamtejszymi pływakami, z którymi w dalszym ciągu utrzymujemy kontakt” – skomentował najstarszy z lęborskich pływaków Piotr Renusz.

Urzekła mnie pogoda i panująca w tym kraju czystość. Wyjazd ten wspaniale łączy ciężkie treningi z kapitalnymi widokami, świetnymi ludźmi i zabawami integrującymi grupę w czasie wolnym. Chętnie odwiedziłabym Norwegię ponownie” – powiedziała pływaczka Magdalena Wójcik.

Wyjazd do Norwegii był kolejnym sprawdzianem moich podopiecznych, z którego jestem zadowolony. Zawodnicy uczestniczący w wyjeździe są uczniami klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Gościnność pływaków z Norwegii była dla mnie miłą niespodzianką. Cieszę się, że tak liczna grupa zawodników była na bardzo atrakcyjnym wyjeździe, co na pewno przyczyni się do dalszej motywacji w pracy treningowej” – skomentował trener Dariusz Gromulski.

Grupa pływaków MEYN Lębork w centrum miasteczka Farsund.

Zawody pływackie na norweskiej pływalni z udziałem pływaków z Lęborka i z Farsund.

Na dole klifu Preikestolen.

Na wierzchołku klifu Preikestolen o wysokości 604 m.

Lęborscy pływacy wraz z pilotami tuż po wylądowaniu w Norwegii.