Trener Dariusz Gromulski ukończył w 1985 roku kierunek trenerski Akademii Fizycznej w Poznaniu. Rozpoczął pracę jako trener pływania II klasy na pływalni w Słupsku. Już po trzech latach pracy jego podopieczni zaczęli odnosić pierwsze sukcesy. Z czasem było ich coraz więcej i to na arenie krajowej. Jego wychowanka - Beata Kamińska - jako dziesięciolatka poprawiła rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. W uznaniu wyników jakie osiąga trener Polski Związek Pływacki wytypował pana Dariusza Gromulskiego do odbycia kursu podwyższającego kwalifikacje. Został trenerem I klasy. Jego zawodniczki i zawodnicy wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzów Polski, oraz byli powoływani do reprezentacji Polski i brali udział w międzynarodowych zawodach. W 1994 roku Dariusz Gromulski był trenerem kadry narodowej i przygotowywał kadrę do mistrzostw Europy juniorów.

Za swoje osiągnięcia Trener otrzymał w 1994 roku nagrodę Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. W 1997 roku był trenerem kadry juniorów makroregionu pomorskiego. W tym samym roku wygrał 2 plebiscyty na najlepszego trenera grup młodzieżowych w regionie pomorskim zorganizowane przez Głos Pomorza oraz na najlepszego trenera roku Głosu Słupskiego.

Wychowankami p. Dariusza byli między innymi: Beata Kamińska, Joanna Spera, Katarzyna Rynda, Szymon Kujat.


 

powiększ


DARIUSZ GROMULSKI TRENEREM ROKU 2007

zobacz więcej


powiększ


powiększ
Beata Kamińska

złotą i srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Trieście

przeczytaj więcej


Podczas mistrzostw Polski w Dębicy, 25-letnia

 Beata Kamińska (była wychowanka trenera Dariusza

Gromulskiego) poprawiła rekordy kraju

Alicji Pęczak na 50 i na 100 m stylem klasycznym.

szczegóły


Dariusz Gromulski został powołany przez POZP

w Gdańsku na trenera kadry młodzików

województwa pomorskiego


Czytelnicy "Głosu Pomorza" wybrali najlepszych

sportowców i trenerów regionu słupskiego w 2004 r.


   
 
 


W FACHOWEJ PRASIE

 

NAGRODA

 W czasie zawodów 20 grudnia 2003 roku odbyła się uroczystość wręczenia naszemu trenerowi - Dariuszowi Gromulskiemu, nagrody z okazji 55-lecia Okręgowego Związku Pływackiego w Gdańsku za wybitne osiągnięcia w rozwoju pływania w naszym regionie w ostatnim 10-leciu.

 


 


Wychowankowie trenera Dariusza Gromulskiego

 

Beata Kamińska
Szymon Kujot