SKALAR i SOLEX wygrał

Puchary Burmistrza Miasta Lęborka

w zawodach pływackich dzieci i młodzieży.

 

W dniu 24 maja 2008 roku na pływalni RAFA w Lęborku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie POLTAREX o Puchar Burmistrza Miasta. W zawodach wystartowało 350 młodych pływaków z 20 klubów z Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Chojnic, Kartuz, Malborka, Myśliborza, Koszalina, Kołobrzegu, Słupska, Wejherowa, Władysławowa i Lęborka.

Pływacy walczyli o zwycięstwa w dwóch blokach startowych. W pierwszym bloku o medale i puchar w klasyfikacji drużynowej walczyli zawodnicy z rocznika 1998 i 1997. Pierwsze miejsce zajął zespół Skalara Słupsk przed pływakami Solexu Lębork i Trops Kartuzy. W bloku popołudniowym o zwycięstwa walczyli pływacy 12, 13, 14, 15, 16 i 17-letni.

Puchar w klasyfikacji zespołowej zdobyli gospodarze zawodów pływacy Solexu Lębork przed zawodnikami Znicza Koszalin i Dwójki Moreny Gdańsk. Zdobycie pucharu przez pływaków SOLEX-u było doskonałą okazją uczczenia jubileuszu pięciolecia powstania Sekcji Pływackiej SOLEX w Lęborku.

Po zawodach, na uroczystym grillu (na terenie Motelu „Tina”) w obecności zaproszonych gości, rodziców i zawodników, Starosta Lęborski Ryszard Wenta wręczył prezesowi Sekcji Pływackiej SOLEX Stanisławowi Renuszowi i trenerowi Dariuszowi Gromulskiemu pamiątkowy grawerton gratulując dotychczasowych osiągnięć w minionym pięcioleciu i życzył dalszych sukcesów sportowych i wychowawczych.

 

Mateusz Zawada zwyciężył na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.