OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACCKIE „MEYN”

POD DYKTANDO PŁYWAKÓW SOLEX-u LĘBORK

 

6 grudnia 2008 roku na pływalni „Rafa” w Lęborku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży „MEYN”. W zawodach o medale i puchary, ufundowane przez lęborskie przedsiębiorstwo MEYN Polska – sponsora zawodów, rywalizowało 350 pływaków z dziewiętnastu klubów.

Na otwarciu zawodów miłą niespodziankę sprawił Starosta Powiatu lęborskiego Pan Ryszard Wenta, który ufundował i wręczył okolicznościowe puchary i nagrody Mateuszowi Zawadzie i Magdalenie Baranowskiej za promowanie sportowe powiatu lęborskiego i wybitne osiągnięcia w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Gorzowie.

W lęborskich zawodach doskonałą formę potwierdzili gospodarze zawodów pływacy UKS 1 SOLEX Lębork, którzy zajęli I miejsce w klasyfikacji medalowej (44 medale – 16 złotych, 14 srebrnych i 14 brązowych) wyprzedzając zespół UKS DWÓJKI MORENY Gdańsk (28 krążków) i MTS Kwidzyn (18 medali).

Znakomitą formę w sobotnich zawodach zaprezentowała pływaczka SOLEX-u Lębork Agata Panek, która na dystansie 100 m stylem motylkowym ustanowiła nowy rekord okręgu w kategorii juniorek 15-letnich osiągając wynik 1:05,07. Drugi rekord okręgu ustanowił Piotr Renusz również na 100 m stylem motylkowym w kategorii młodzików 12-letnich osiągając rezultat 1:07,98.

Pływacy SOLEX-u szesnastokrotnie stawali na najwyższym podium zwycięzców zajmując pierwsze miejsca. Złote medale zdobywali Adrianna Karaś, Aleksandra Pelowska, Agata Panek, Agnieszka Małecka, Barbara Raczkowska, Mateusz Mach, Piotr Renusz, Krzysztof Teliczan, Mateusz Zawada.

Pływackie zawody w Lęborku odwiedził Święty Mikołaj, który poczęstował wszystkich uczestników słodyczami.

Starosta Powiatu lęborskiego Pan Ryszard Wenta wręcza puchar nowemu rekordziście Polski

Mateuszowi Zawadzie.