Mateusz Zawada ustanowił nowy rekord Polski,

a Magda Baranowska zdobyła dwa srebrne medale

 

W dniach 27-30 listopada 2008 roku na 25-metrowej pływalni „Słowianka” w Gorzowie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Pływaniu.

W mistrzostwach wysoką formę zaprezentowała dwójka młodych pływaków UKS 1 SOLEX Lębork. Mateusz Zawada dwukrotnie poprawił rekord Polski w kategorii juniorów 16-letnich na dystansie 50 m stylem motylkowym. W eliminacjach osiągnął rekordowy wynik 0:24,90, który poprawił w półfinale osiągając czas 0:24,80. W wyścigu finałowym 16-letni junior SOLEX-u zajął szóste miejsce wśród seniorów. Doskonałą formę prezentowała również Magdalena Baranowska, która zdobyła dwa srebrne medale wśród seniorek na dystansach 100 m stylem dowolnym (0:56,40) i 100 m stylem zmiennym (1:03,41).

Powody do satysfakcji w Gorzowie miał trener Dariusz Gromulski ze swoich wychowanków. „Rekord Polski Mateusza i dwa medale Magdy w seniorkach są doskonałą promocją miasta Lęborka na arenie ogólnopolskiej. Wyjazd juniorów SOLEX-u na seniorskie mistrzostwa doszedł do skutku dzięki przychylności Burmistrza Miasta Lęborka Pana Włodzimierza Klaty, który ze środków Urzędu Miejskiego sfinansował wyjazd do Gorzowa utalentowanych pływaków. Dziękuję Burmistrzowi i władzom Lęborka za pomoc w realizacji wyjazdu na mistrzostwa” – skomentował trener Dariusz Gromulski.

 

 

Magdalena Baranowska i Mateusz Zawada na pływalni w Gorzowie.