BRĄZOWY MEDAL MAGDALENY WÓJCIK W ZIMOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW 13-LETNICH W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

W dniach 15-17 stycznia 2010 na 25-metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim walczyło o medale 430 pływaków w Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików 13-letnich.

Doskonałą formę zaprezentowała pływaczka UKS 1 SOLEX Lębork Magdalena Wójcik, która na dystansie 200 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal z wynikiem 2:13,91. Znakomite występy odnotowała również w kolejnych dniach mistrzostw kwalifikując się do finałów A na dystansach 100 i 400 m stylem dowolnym. W wyścigach finałowych dwukrotnie zajęła piąte miejsca w kraju poprawiając własne rekordy życiowe na 100 m stylem dowolnym (1;03,08) i 400 m stylem dowolnym (4:46,28).

Po mistrzostwach trener zawodniczki nie ukrywał zadowolenia i skomentował start młodziutkiej pływaczki następująco: „Magdalena w mistrzostwach zaprezentowała życiową formę i udowodniła, że w najbliższym czasie walczyć będzie o kolejne medale z najlepszymi zawodniczkami kraju w swojej kategorii wiekowej”.

Magdalena Wójcik - brązowa medalistka na dystansie 200 m stylem dowolnym w Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików  13-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Magdalena Wójcik -pływaczka SOLEX-u Lębork z trenerem na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim.